Blog - Klik Samuray

Seo-Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ?

SEO çalışmaları (Arama Motoru Optimizasyonu) arama motorlarından ücretsiz trafik kazanmayı sağlayan birçok online pazarlama stratejisinin hayata geçirilmesidir. Bu trafik organik ya da doğal trafik olarak adlandırılabilir.

Google Adwords Nedir ?

Google Adwords, Google’da herhangi bir arama yapıldığında aranılan ürün, hizmet ya da bilgiye uygun reklamların kullanıcıya gösterilmesini sağlayan sistemdir. Google Adwords sayesinde aradığınız ürün, hizmet ya da bilgiye ihtiyaç duyduğunuz anda ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Global SEO

Günümüzde iş hacminizi büyütmek için global pazarlardaki fırsatları değerlendirmek kaçınılmaz bir halalmıştır. Ancak yabancı pazarlarda rekabet edebilmek için genel pazarlama stratejileriniz içinde dijital pazarlama stratejilerine öncelikli yer vermelisiniz.

Global SEM

Global SEM Çalışmalarının Önemi Global pazardaki hedeflerinize optimum internet pazarlama bütçeleriyle ulaşabilmeniz için SEM stratejilerinizin doğru bir şekilde lokalize edilmesi çok önemlidir

Alışveriş Kampanyaları

Ürün Listeleme Reklamları olarak da bilinen Google Alışveriş Kampanyaları, AdWords Arama ağında potansiyel müşterileriniz arama yaptığında e-ticaret sitenizde satışını yaptığınız ve reklamlarını yayınladığınız ürünlerin ürün adı, mağaza adı, fiyat bilgisi ve görseliyle birlikte gösterildigi reklam biçimidir.

Mobil Reklamlar

Türkiye Nüfusunun %30’unun Mobil Cihaz Kullandığını, Dünya Genelinde Mobil Cihaz Sahiplerinin %87’sinin Günde En Az Bir Kez Mobil İnterneti Kullandığını, Cep Telefonu Kullanıcı Sayısının PC Kullanıcı Sayısından 4 Kat Daha Fazla Olduğunu Biliyor muydunuz*?

Görüntülü Reklam Ağı Reklamları

Görüntülü reklam ağı göz alıcı reklamlarla potansiyel müşterilerilerinizin dikkatini çekmenizi ve kendinizi onlara tanıtmanızı sağlar. Görüntülü reklam ağından en verimli sonucu alabilmek için, akılda kalıcı, etkileyici ve dikkat çekici reklamlar aratılmalıdır.

Yeniden Pazarlama

Yeniden pazarlama (Remarketing ya da Retargeting) web sitenizi daha önce ziyaret etmiş veya mobil uygulamalarınızı kullanmış kisilere reklamlarınızın gösterilmesine olanak tanır.

Youtube Reklamları

Reklamlarınızı YouTube’da yayınlayarak yüz milyonlarca görüntülemeden faydalanabilirsiniz. YouTube Google Adwords görüntülü reklam ağının bir parçasıdır ve görüntülü reklam ağı reklam türleri olan resim, video ve metin reklamları YouTube’da kullanabilir.

İnternet Pazarlama Nedir?

İnternet pazarlama birçok firmanın pazarlama hedeflerine ulaşmasına büyük katkı sağlarken, bazılarınınsa kabusu haline gelebilmektedir. Kimi firma için verimlilik, sürat, etkinlik, ölçebilirlik, kontrol sağlarken, kimisi için ise karmaşa, kontrolsüzlük, belirsizlik, vakit ve para kaybı ile sonuçlanabilmektedir.

Sosyal Medya ile Lead Oluşturmanın Yolları

Lead oluşturma pazarlama hedefleriniz arasında önemli bir yer mi tutuyor? Cevabınız “Evet” ise,sosyal medya bu hedefe ulaşmak için oluşturacağınız stratejinin mutlaka bir parçası olmalı.